УкраїнськаEnglish (United Kingdom)

Про Кут

Привіт!

Мене звати Володимир. Прізвище Смотритель.

Пишаюсь тим, що за сприяння Хмельницької міської ради, у 1992 році мені вдалося реалізувати давню юнацьку мрію: створити стаціонарний театр одного актора.

Нині Хмельницький  міський моно–театр  "Кут»  є унікальним мистецьким явищем України та Європи.

Дивовижну атмосферу справжнього свята створює  невеличкий дружній колектив однодумців. Кут пишається своєю затишною глядацькою залою, кав’ярнею відповідними художніми і технічними цехами. В репертуарі театру успішно діють 13 моно-вистав , які є учасниками різноманітних  всеукраїнських та міжнародних театральних фестивалів і конкурсів. Їх переглянули не тільки жителі міста Хмельницького, України, а й Росії, Польщі, Македонїї, Косово (Балкани), Німеччини, Туреччини та Швейцарії. Де-які вистави мають найвищу нагороду – « Володар Гран – прі».


Окрім вище згаданого Кут має низку цікавих масштабних проектів:
-    Всеукраїнський фестиваль моно-мистецтв « Розкуття »;
-    Міжнародний фестиваль моно-вистав « Відлуння »;
-   « Мистецький міст », " Молода еліта міста " та інші.

 

Мій шлях.


У 1974 році закінчив Дніпропетровське театральне училище ( факультет хореографії ).

У 1978 році закінчив Київський театральний інститут ім.Карпенка Карого ( факультет драми і кіно ).

Вісім років служив у столичному театрі юного глядача.

В 1986 році з ідеєю про створення театру одного актора потрапляю в Чернівецьку обласну філармонію, де з часом став керівником експериментально-драматичного ансамблю.

Згодом омріяне реалізується в м. Хмельницькому, де мене було запрошено до обласної філармонії працювати майстром художнього слова.

В 1992 році на сесії міської ради, за ініціативи міського голови Михайла Чекмана було створено Хмельницький міський монотеатр "Кут".

24 серпня 1993 року, на День Незалежності, « Кут » відкрив свій перший театральний сезон. Монодрамою за творами репресованих поетів «Прокляті роки», де звучить поезія О.Ольжича, Є.Плужника, Ю.Клена, В.Стуса, Т.Мельничука, Т.Шевченка.

Було мені на той час – сорок років...

На сьогоднішній день я продовжую очолювати театр і як Народний артист України, дарую свою творчість шанувальникам одного з найскладніших видів театрального мистецтва - МОНО-ДРАМА.

 

 

 

 

 

 

 

.